Stránky na kterých najdete vše co chcete...

Ahoj ahoj děkuji za vaši návštěvu

Games

Company of Heroes

Kolem Company of Heroes je stále větší humbuk. Jde o plané naděje či RTS titul nebývalých kvalit? Po uvolnění veřejné multiplayer bety se hra dostala také pod náš mikroskop. Bude to stát za to?
Čistě se jedná o RTS zasazenou jak je posledních pár let v oblibě do prostředí druhé světové války. Je tomu už pár měsíců, co se na internetu objevilo pár prvních screenshotů, jež se měly hned od začátku stát tím prvním, na co se každý bude těšit. Padlo také dost o tom, že hra bude obsahovat i fyziku a skvělé efekty. Před pár týdny byla uvolněna MP beta exklusivně na FilePlanet, ta dospěla po nějaké době také do své otevřené fáze. Hráli jsme ji a mile rádi se s vámi podělíme o první zkušenosti s touto nadějně vyhlížející strategií. První, co mě zarazilo, byla velikost. Na to, že jde o betaverzi omezenou jen na multiplayer přes internet, klient má něco málo přes 1,6 GB. Hned jsem si byl jistý, že v tak obsáhlé balíku se bude skrývat něco, co za tu velikost jistě stojí. Po instalaci vše probíhalo v pořádku, žádné problémy nenastaly a hned jsem se snažil připojit do hlavního lobby internetové hry. Ihned po zvolení MP mě hra sama upozornila na již vypuštěné updaty a po mém svolení je také začala stahovat. To se mi zdá jako celkem kladná vlastnost.

Jak se hraje ?Jedná se pouze o multiplayer verzi, takže se zde nebudu zaměřovat na to, co ve finální hře bude, co je naslibováno a jak bude vlastně singleplayer vypadat. Multiplayer však, alespoň z toho, co jsem měl možnost odehrát, vypadá na zábavnou část hry, která je u strategií vždy obrovským plusem. Po připojení se objevíte v základním lobby, kde máte mimo seznamu serverů také oddělený chat nebo stránku s novinkami točícími se kolem hry, dále žebříčky hráčů. Na jeden účet je možné si vytvořit několik profilů. Za odehrané boje získáváte zkušenosti a dosahujete tak postupně jednotlivých úrovní.

Multiplayer podporuje až 6 hráčů (ikdyž podle oficiálního FAQ by jich mělo být 8) na hru a obsahuje skirmish i zajímavý týmově založený mód, ve kterém jde o obsazování cílu vyznačených na mapě, které slouží například pro doplňování munice či paliva. Podle toho, jaké body zaberete, tolik plusových bodů za jednotku času k dané surovině získáváte. Na své základně máte ze začátku jen partu inženýrů, s nimiž začínáte stavět. Budov není sice nějak zvlášť hodně, ale všechny plní svůj účel tak, jak je zapotřebí. Jsou rozděleny na stavby výrobní a obranné. Klasicky můžete stavět tím lepší jednotky, čím vyvinutější jste. Systém upgradů je ve své podstatě klasický.

Během boje získáváte experience body. Po určitém množství získaných zkušeností získáváte body, jež můžete vkládat do stromovitého upgrade systému, jež slouží k zaměření vašeho stylu boje. V podstatě jde o něco hodně podobného systému v C&C: Generals, s výběrem ze tří generálů. Zde nevybíráte generála, ale styl boje - a od toho se dále odvíjí hra.
Hra je hratelná za Němce či USA. V MP betaverzi jsou přístupné obě strany, protože Company of Heroes to řeší tak, že se proti sobě musí střetnout nepřátelé a nedojde pak k tomu, že si oba hráči zvolí USA či naopak. Na horní straně obrazovky je ukazatel síly vaší armády USA / GER, podle kterého vidíte, jak na tom vaše strana je. Vidíte tak, zdali jste utlačováni, či zda naopak utlačujete. Užitečným prvkem je také strategická mapka, na níž vidíte jednotlivé obsazované body a podle toho zabarvené zóny, které díky bodům vlastníte. Ty jsou červené nebo modré. Díky tomu vidíte, kde se zrovna něco děje, kde vám berou území, kde už vám ho vzali a celkově vzato i vývoj boje.

Způsob hraní tedy není, ač se jedná o RTS, klasickou RTS v pravém slova smyslu. Jednotlivé taktické prvky z ní dělají titul, ve kterém není hlavním cílem nadělat co největší množství jednotek a potom prostě pročistit mapu.

Grafika, technické zpracování a nárokyPokud se na tuto hru těšíte, ať je to z jakéhokoliv důvodu, smiřte se už dnes s tím, že plynulý chod bude záležitostí silnější sestavy, obdařené hlavně slušným procesorem.

Minimální požadavky:

DirectX 9.0c
3.0 GHz Pentium IV nebo ekvivalentní AMD Athlon XP procesor
1 GB RAM
NVIDIA GeForce 6600 a lepší s 128 MB paměti, nebo ATI x800 a lepší se 128 MB paměti


Doporučená sestava:

3.0 GHz+ Intel Pentium 4 nebo ekvivalentní AMD.
2 GB RAM
NVIDIA GeForce 7600 s 256 MB paměti nebo lepší.
Žádné komentáře
 
Ahoj ahoj děkuji za vaši návštěvu