Stránky na kterých najdete vše co chcete...

Ahoj ahoj děkuji za vaši návštěvu

Games

Joint Task Force

Zničte ten tank, vojáku!" "Ale pane, já mám jen samopal!" "Slyšel jste rozkaz? Ano? Tak ho vykonejte!" "Pane, toto není sprostá arkáda, pošlete raději protitankové letadlo." Tak přesně to je Joint Task Force v plné kráse
V posledních letech došlo k drastické popularizaci téměř veškerých Real-Time Strategií, jež začaly být primárně vytvářeny pro masy. To poté bylo jedno, zdali je vám pět nebo 20 let či zdali jste premiantem zvláštní školy či oceňovaným studentem na Harwardu. Dohrát takové hry uměl opravdu každý a pro náročnějšího, ne-li hardcore hráče neexistovala na trhu téměř žádná výzva. Samozřejmě v této spojitosti nehovořím o progamingových strategií jako W3 či Starcraft: Broodwar. Poměrně náročným titulem na strategické myšlení byla celá série Sudden Strike, v níž byl poslední díl téměř nehratelný. Po dlouhém tichu je opět čas zamávat arkádám a dětským hračkám, poněvadž na scénu přichází v jistém smyslu slova unikátní hra Joint Task Force, v níž se nejlépe vyřádí člověk, který miluje dvě věci - vojenskou techniku a realističnost. Že jste to právě vy? Skvělé! V tom případě se pohodlně usaďte a pozorujte třeba zdejší screenshoty, na nichž lze vidět, kam se až tvůrci rozhodli zajít. Ale nyní nebudu předbíhat, pěkně popořadě

Je to blízko!Herní příběh, ať ho kdokoliv označí za jakkoliv více kýčovitý, vsadil na jednu dobrou marketingovou kartu - přítomná hrozba. Není to o smyšleném konfliktu mezi Banbanistánem a federací AEIOU, jež se rozhodla pro potlačení množících se myší růžových, ale o něčem, co se může shodou jistých událostí stát a co je samozřejmě v přijatelné toleranci pravděpodobnosti. Můžete se tak s dějem alespoň minimálně ztotožnit a pochopit jisté souvislosti, které jsou u čistě smyšlených příběhů jen těžko emotivně zainteresovány samotným hráčem. Tak tedy, Joint Task Force je název speciální jednotky, která byla v roce 2007 vytvořena USA, OSN a UN, aby chránila světový mír a potírala převážně teroristické organizované spolky, jež třeba kradly zásoby léků, anebo chystaly nějaký globální útok viz. nedávno letiště Heathrow v Londýně.

Koncepčně se jedná o Real-Time Strategii, ale na rozdíl od jiných her z žánru se vaše postava ocitá přímo v boji. Jedná se o samotného velitele jednotky, Matthewa O’Connella, jenž mimo vynikajících bojových vlastností nabízí i klasické RPG prvky (Přidávání obranného bonusu přilehlým jednotkám, větší efektivita střelby atd...), jež jen dokazují, že povedené kombinování žánrů hrám prostě sluší. Není to ovšem jediná postava, která vás bude zajímat. I když se tvůrci rozhodli nasadit laťku velmi vysoko, byť věděli, že ji možná nepřeskočí, kladli si splnitelné cíle. Jedním z nich jsou třeba v konfliktech přítomná média, jež nejenže informují ostatní státy o vašich krocích, ale také ovlivňují vaše pozdější finanční zisky či reputaci. Pokud znáte hru Full Spectrum Warrior, víte, o čem přesně mluvím - když hrajete za vládní složky, není rozumné střílet civilisty a zbytečně ničit místní infrastrukturu. Totéž platí i zde, ale s tím rozdílem, že to je možná o něco těžší. Ač bylo v Betě celých osm misí, štvavé reportéry za solo kaprem, kteří vám budou moci prozradit třeba pozici nepřítele, jste nepotkali.


Praží a sněží zároveňJelikož se jedná o jednotku s globální působností, nemusíte se omezovat na vyprahlou Africkou půdu, kde vás z ničeho nic přepadne tmavý a vlhký monzun. Občas se vaše jednotka bude muset obléct do slušivých maskáčů bílé barvy a brodit se metrovými závěji sněhu, zatímco na ně z nedalekého zákopu střílí banda pošuků za těžkým kulometem. Na Joint Task Force jako celku je skvělá jedna věc, PR oddělení nikdy nelhalo, alespoň doufám. Je to realistické? Je. Je to graficky a fyzikálně povedené? Je. Podobně jako u zmíněné série Sudden Strike nemáte fabriku na tanky a vojáky a nemůžete si vyrobit nekonečně dlouhé šiky těch nejtěžších tanků, které doprovází tucet letek. Zde si musíte vystačit s pár vojáky, několika vozítky a třeba tankem, který to ovšem schytá jako první, takže vám toho tak i tak příliš nezbude.
A u jednotek se právě dostáváme k tomu, proč jsou média natolik důležitá. Pokud chcete rozšířit své řady v poli, vrtulník vám za pár šupů přiveze inženýra, medika, HMMWV, anebo třeba snipera. Problém však spočívá v tom, že vy jakožto hráč máte jen dva páry šupů, a tak si musíte velmi dobře rozmyslet, co právě potřebujete. Kapitolou samou pro sebe je obsazení nějakého letiště, kam vám vaše agenda může vysadit třeba tank nebo opravovací vůz, který, a to doporučuji, si nenechte nikdy zničit. Stejně tak lze provádět různé modifikace, díky nimž nemá např. HMMWV na střeše kulomet ale TOW platformu, což je americká protitanková střela.

Schválně. Víte, jak tlustý je pancíř tanku a jakou průraznost má kulka s předem daným pláštěm? Nikoliv? Já to také nevím, ale jedno je jisté. Neplatí, že s kopou vojáků uděláte díru do světa. Buďto je během půl minuty postřílí těžký kulomet na nepřátelském džípu, anebo do nich vjede tank. Bez RPG nebo Pancéřové pěsti je taková jednotka jako malé děti bez kudly proti postaršímu pedofilovi, který je právě kropí... No však to znáte. Hrozná představa, že? Přece jen ale východisko existuje, avšak opět to záleží na prostředcích, jimiž právě disponujete. Můžete si nechat udělat satelitní průzkum, který vám usnadní promyšlení útoku anebo na cíl poslat raketu Tomahawk. Za předpokladu, že je na jednom místě více jak, řekněme, deset nepřátelských jednotek, jistě vám přijde vhod extrémně nebezpečná Cluster Bomb.

Žádné komentáře
 
Ahoj ahoj děkuji za vaši návštěvu