Stránky na kterých najdete vše co chcete...

Ahoj ahoj děkuji za vaši návštěvu

Games

Paraworld

Nový pohled na prehistorický svět ve formě, v jaké zde ještě nebyl. Pojem bojový dinosaurus zní opravdu zajímavě a ještě lépe vypadá. Na vlastní oči můžete vidět, kam vedou vývojáře strategií stále více vyčerpané možnosti.
Zajímá vás, jak by to zde vypadalo, kdyby se historie odehrála malinko jinak a náš vývoj se nedal jiným směrem, spolu s vyhynutím prazvířat? Lidé by si tuto zvířenu třeba ochočili a využívali ji stejně, jako my dnes třeba slony či koně. V podstatě bychom zde mohli potkat v Pekle na Českolipsku nějakého saura, což by se nám asi moc nelíbilo. Možná to takhle funguje v jiné dimenzi, v paralelním světě k tomu našemu. A právě takový je Paraworld.

O hře jako takovéZe začátku bych chtěl malinko přiblížit hru těm, kteří zatím stále nemají ani tušení, o čem je vlastně řeč. Paraworld je RTS zasazená do paralelního světa, ve kterém proti sobě stojí tři lidské kmeny, využívající všech prostředků přírody. Plná hra slibuje tři zcela odlišné kmeny, se sedmi hrdiny a šestnáct hratelných map, zasazených do pěti odlišných klimatů.

V demu je možné se setkat se dvěma kmeny. Jednotky i budovy jsou zcela odlišné, avšak u většiny je to jen odlišný vzhled. Vývoj a základ je stejný. V plné verzi jsou slíbeny kmeny tři. Norsemen, Dustriders a Dragon Clan. Jednotky jsou klasicky rozděleny na lehké a těžké. Do lehkých patří válečníci, lučištníci a podobně a do zbytku potom obrněná prehistorická zvířata. Například u jednotky Chariot, což je povoz táhnutý namísto koněm jakýmsi jelenem, si můžete do povozu vedle řidiče dát ještě jinou lehkou jednotku.
Na hru jsem se dlouho těšil z důvodu, že už dlouho nevyšla žádná RTS, která by přímo vybočovala z klasických kolejí, jež jsou pro většinu společné. Nejčastěji strategie trpí základním modelem známým už od původních Age of Empires nebo Warcraftu, kterého se drží a nesnaží se tak o inovaci v žánru. Bohužel musím hned na začátku takovou vlastnost vytknout i Paraworldu. Herní koncept jako by z oka vypadl základu původních Age of Empires. Na začátku máte k dispozici jen několik pracantů a hlavní budovu. Pracanty pošlete těžit a dále je využijete k výstavbě. Ve hře se těží tři základní suroviny. Dřevo, kameny a maso. Dřevo je získáváno kácením stromů, kameny z kamenolomů a jídlo z keřů, zabitých zvířat či později z farem. Vedle nich jsou zde ještě lebky. Ty nahrazují body získané bojem. Tyto jsou důležité k některým činnostem. Hlavně k upgradům jednotek, armorů a útoků.
Žádné komentáře
 
Ahoj ahoj děkuji za vaši návštěvu